Nastavit sestupně

1-10 of 13

Stránka:
 1. 1
 2. 2

Členění trezorů

Více

Jak ukotvit trezor?

2.4.2021 22:00:00

Trezor musí být pevně přikotven ke zdi nebo k podlaze

Více

Ztrácíte klíče?

16.1.2021 18:34:26

Sami si vložku překódujte na jiné klíče.

 

 

 

Klíče snad v životě aspoň jednou ztratil úplně každý. Jenže jak se zachovat? Existuje totiž riziko, že klíče někdo najde a třeba si s nimi odemkne, když nebudete doma.

I když jste vyčerpali všechny možnosti, byli se podívat na místech, kde by se klíče mohly nacházet, obvolali příbuzné, je před vámi poslední možnost – zavolat zámečníka, který vám dveře otevře a namontuje rovnou novou cylindrickou vložku.

Pokud však chcete ušetřit za výjezd zámečnického servisu, máme pro vás jednu vychytávku!

FAB vyrábí cylindrické vložky 2v1, které fungují jako normální cylindrická vložka – jen s tím rozdílem, že u sebe mají dvě sady klíčů.

Pokud z nějakého důvodu potřebujete přestat využívat první sadu, stačí zámek jednoduše „překódovat“ na sadu druhou, a to pouhým zastrčením klíče z druhé sady do vložky. Je jasné, že od okamžiku překódování je předchozí sada již každému naprosto k ničemu. Překódování je velice jednoduché a samozřejmě rychlejší a levnější než výměna celé bezpečnostní vložky.

MUL-T-LOCK nabízí tuto možnost u vložek v provedení SEMAFOR (vložky mají dokonce "3 životy"):

CLASSIC PRO

INTERACTIVE+

EVVA nabízí tuto možnost za příplatek - označení funkce VARIO (vložky mají "2 životy"):

EVVA EPSxp

 

 

Zamykat, zamykat, zamykat

16.1.2021 18:25:37

 Zabouchnout dveře nestačí!

 

 

Pravidlo zamykat, zamykat, zamykat stále ještě nezná spousta lidí. Dveře při odchodu zabouchnou a nezamykají. Takové dveře pak nejsou pro zloděje žádná překážka a dokážou je otevřít během chvilky třeba jen pomocí šroubováku.

Navíc zloději mají nepřeberné množství dalších triků. Kolikrát překonají nezamčené dveře, v bytě pak vezmou jen drobnosti, ale hlavně vaše klíče. Ráno pak odcházíte do práce a klíče nikde. Myslíte si, že třeba jen někde zapadly, ale ouha, mají je zloději, kteří jen čekají, až odejdete. Pak se nemusí obtěžovat s překonáváním zámku a prostě si odemknou.

Zabránit tomu je jednoduché, poctivě zamykat na dva západy. U vložky ve vyšší bezpečnostní třídě pak zloději trvá klidně i několik hodin, než vložku překoná a toho už si jistě někdo všimne. 

Z průzkumu vyplývá, že až 1/3 mužů nezamyká naopak ženy jsou daleko víc důsledné a ¾ z nich poctivě zamyká na dva západy.

Takže nezapomínejte na pravidlo zamykat, zamykat, zamykat. Kdo jiný, než rodiče by měli jít svým dětem příkladem a vždy, když opouštíte byt, poctivě zamykejte!

Důležitá informace

související s vládními preventivními opatřeními v souvislosti s koronavirem:

1) SLUŽBY

I nadále poskytujeme služby nouzového otevření a služby typu montáž - výměna - oprava zabezpečovacího zařízení/produktu u zákazníka. Zavolejte nebo napište email, dohodnete si s námi postup.  Služby neposkytujeme pouze u osob, které jsou v karanténě.

2) PRODEJ

Prodejnu máme již běžně otevřenou.

Zvláštní opatření:

 • vstup na prodejnu jednotlivě
 • v prodejně je vyznačena tzv. bezpečná zóna, za kterou zákazník nemůže vstoupit
 • nezdržovat se na prodejně déle než je nezbytně nutné pro váš nákup
 • upřednostňujeme platbu kreditní kartou
 • u vchodu je umístěna dezinfekce a mikroténové rukavice

 

 

 

 


Jaké dveře vám zaručí bezpečí a ochranu majetku?

 


 

Mít svůj majetek zabezpečený bezpečnostními dveřmi je již v dnešní době nutností. Nestačí běžné nebezpečnostní dveře, které zloděj může velmi snadno násilně překonat. Jedině kvalitní certifikované bezpečnostní dveře zaručují svým uživatelům bezpečí a ochranu majetku. Na českém i zahraničním trhu je jejich nabídka tak velká, že běžný uživatel se v této nabídce lehce ztrácí. Podívejte se na následující video a sami uvidíte, které dveře násilnému napadení odolají a které nikoliv. 

  

VIDEO:  URNa Policie ČR testuje násilné překonání běžných a bezpečnostních dveří

URNA Policie ČR testuje překonání obyčejných a bezpečnostních dveří


Hlavně nenaleťte některým prodejcům, kteří tvrdí, že prodávají bezpečnostní dveře, ale s bezpečností nemají nic společného.

 

 

Při výběru dveří se zaměřte na následující kritéria:


Bezpečnostní třída


Platí zásada, čím vyšší bezpečnostní třída dveří, tím jsou dveře bezpečnější. Bezpečnostní třída označuje výdrž jednotlivých bezpečnostních prvků při případné snaze o jejich překonání zlodějem. Doporučujeme dveře v minimálně 3.bezpečnostní třídě, ale pokud chcete mít maximální zabezpečení zvolte třídu 4.  Nižší třídy lze relativně jednodušeji překonat za pomoci lehkého nářadí a hrubé síly. Vyšší třídy se pak u bytových domů v podstatě nepoužívají, jsou výrazně dražší a využívají se nejčastěji v bankách či armádních objektech. Dveře pořizujte u specializovaných prodejců, kde vám na požádání předloží i certifikáty a nabídnou provedení odborné montáže.


Zámky


Na co by se při výběru dveří nemělo zapomínat je i výběr zámků. Opět je vhodné pořizovat zámek i vložku minimálně 3. bezpečnostní třídy. Doporučujeme zámkovou vložku, u které se náhradní klíče vyrobí pouze po předložení bezpečnostní karty. Zabrání se tak výrobě klíče neoprávněné osobě. Je doporučováno mít vložku stejné bezpečnostní třídy, jako jsou samotné dveře.

Současně si pohlídejte, aby byly dveře osazeny i bezpečnostním kováním, které je rovněž certifikováno a má opět bezpečnostní třídu odpovídající třídě dveří. Bezpečnostní kování se od klasického liší kvalitou použité oceli a jeho montáž a demontáž je možná pouze zevnitř.

 

Požární odolnost

 

Vchodové bezpečnostní dveře do bytu v panelovém nebo činžovním domě musí být podle zákona PROTIPOŽÁRNÍ. Základním údajem je požární odolnost, která určuje dobu, po kterou dokáží dveře odolat ohni či vysokým teplotám. Podle zákona musí dveře odolat požáru minimálně 30 minut. Vyžadujte proto od výrobce bezpečnostních dveří certifikát s označením EI 30 a více.


Neprůzvučnost


Dalším parametrem dveří je zvuková izolace. . Není si ale třeba pořizovat za každou cenu ty nejvíce odizolované dveře. Pro činžovní či panelový dům s hlučným provozem na chodbě je nejčastěji uváděna dostatečná hodnota útlumu 37dB. Některé bezpečnostní dveře dokážou zabránit až 43dB


Cena


Paradoxně ušetříte tehdy, když si nevyberte něco podezřele levného. Přibývají zákazníci, kteří si koupili nekvalitní ,,falešné“ bezpečnostní dveře kvůli nízké ceně a pak byli přes ně vykradeni. U mnohých zákazníků bylo možné při uzamčení dveří zatlačit jistící body rukou a tím byly odemčené, při silnějším stlačení bylo možné prohnout tenký plech dveří, dveře prodané jako exteriérové se rosily, rezivěly, srážela se vlhkost a vytvářela plíseň, profukovalo a docházelo k únikům tepla a šíření hluku a byly nefunkční. Jak předejít koupi takových dveří? Vyžádejte si certifikáty, které garantují pro označený model dveří vlastnosti jako bezpečnostní třída, protipožární odolnost, neprůzvučnost a jiné vlastnosti dveří. Když si koupíte certifikované bezpečnostní dveře SHERLOCK® nebo BEDEX, neproděláte na dvojité výměně dveří

 

Vzhled


V případě bytových domů se bezpečnostní dveře často kupují pro celý dům najednou. Pak bývá vnější vzhled všech vstupních dveří stejný, přičemž si každá bytová jednotka může vybrat mezi několika možnostmi provedení vnitřní úpravy. Bezpečnostní dveře se vyrábí v široké škále povrchových úprav. 

Chcete-li zvýšit bezpečnost ve vašem domě, neváhejte si nechat od některého ze seriózních prodejců bezpečnostních dveří zpracovat nezávaznou kalkulaci.

 

Servis a záruka


Před koupí dveří si ověřte, jakým způsobem a v jakém rozsahu funguje záruční a pozáruční servis. Na nekvalitní dveře nemusíte v budoucnu sehnat potřebné náhradní díly (kování, vložku, zámek aj.)

 

Montáž a zárubně

 

Doporučujeme montovat bezpečnostní dveře do nové bezpečnostní zárubně.

Zárubně jsou důležitým prvkem, který lemuje okraj dveří. Bezpečnostní zárubně jsou tvořeny profilovými rámy z oceli. Tyto rámy jsou větší tloušťky než u klasických dveří a jsou vylité betonem. Musí totiž udržet křídlo, které váží mnohdy i více než 60 kilogramů. Při osazení nových originálních zárubní je zaručen bezproblémový chod rozvorového mechanizmu. Pokud byste zárubně instalovali sami a špatně, je možné, že případná reklamace na funkčnost rozvorového mechanizmu by nebyla vyslyšena.

Pokud uvažujete o koupi bezpečnostní dveří, je nutné zmínit i montáž. Nejsnažší je nechat si dveře namontovat od odborníků. Celý proces montáže je relativně složitý. Je potřeba vyměřit prostor, vybetonovat nové zárubně a v neposlední řadě usadit dveře tak, aby byly plně funkční. Seriózní firmy nabízí montáž automaticky společně s cenovou nabídkou na nové dveře.

Pokud je pro vás  varianta včetně výměny zárubní finančně nepřijatelná a bezpečnostní dveře si chcete pořídit, existuje i levnější alternativa montáže bezpečnostních dveří (např. BEDEX) do stávající zárubně (pod podmínkou, že vaše stávající zárubně jsou vyhovující - musí posoudit zástupce odborné firmy). 

Bezpečnostní dveře českého výrobce BEDEX lze dodat včetně montáže nové zárubně nebo lze také namontovat do vaši vyhovující původní zárubně.

Bezpečnostní dveře největšího slovenského výrobce dveří SHERLOCK lze dodat pouze s montáží do nových bezpečnostních zárubní.

 

Pozor na falešné bezpečnostní dveře!

 

Při výběru a koupi bezpečnostních dveří bychom měli být velmi pozorní a nenechat se zlákat jen výhodnou cenou.

POZOR! Označení výrobku „bezpečnostní dveře“ ještě nemusí znamenat, že dveře jsou skutečně odolné proti vloupání, tato jejich vlastnost podléhá zkoušení a testování v akreditovaných zkušebnách.

Jak ale zjistit, zda jsou dveře opravdu odolné proti vloupání, když dovnitř není vidět? Vyžádejte si předložení certifikátu shody vydaného autorizovanou osobou (tj. oprávněnou zkušebnou). Certifikát musí obsahovat minimálně následující údaje:  označení certifikačního orgánu, evidenční číslo certifikátu, označení výrobce, název výrobku a jeho stručnou charakteristiku, uvedení bezpečnostní třídy podle evropské normy ČSN P ENV 1627, razítko a podpis certifikačního orgánu, datum vystavení dokumentu a jeho platnost. Seriózní prodejce vám tento certifikát poskytne v češtině, pokud testování probíhalo v zahraničí, poskytne vám ho v daném jazyce s ověřeným překladem. Nespokojte se s předložením certifikátu v jazyce, kterému nerozumíte!

Nenechte se nachytat na jiné osvědčení či různé cizojazyčné „doklady“. U bezpečnostních dveří, které byly zkoušeny podle této platné evropské normy ENV 1627 si můžete být jisti, že dveře byly zkoušeny profesionálními zkušebními komisaři, kteří dopředu znají konstrukci, skladbu dveří a možná „slabá místa“, tedy místa nejčastěji napadaná zloději. Právě tato místa byla testována a prověřována na různé statické a dynamické zatížení a také vůči ručně vedeným pokusům o násilné překonání.

 

Váš specialista na bezpečnost v Moravskoslezském kraji -  BOHÁČEK KZT Ostrava:

 

 • bezplatné poradenství
 • bezplatné zaměření a nezávazná cenová kalkulace (Ostrava a okolí do vzdálenosti cca 30km)
 
VSAĎTE NA KVALITU ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH VÝROBCŮ:

Certifikované  bezpečnostní dveře SHERLOCK (slovenský výrobce) a BEDEX (ČESKÝ VÝROBCE) jsou odolné vůči běžným pokusům o násilné překonání, protože prošly náročným procesem zkoušení a certifikace.
 
Další informace:
 

Bezpečnostní dveře SHERLOCK

 

Bezpečnostní dveře BEDEX

Jak změřit zámkovou vložku?

3.12.2017 16:04:32Zámkovou vložku si vyberte v našem eshopu zde


Co musíte vědět, abyste určili správnou velikost cylindrické vložky?

 • vzdálenost mezi upevňovacím šroubem cylindrické vložky a vnější hranou kování z vnější strany dveří (b)
 • vzdálenost mezi upevňovacím šroubem cylindrické vložky a vnější hranou kování z vnitřní strany dveří (c)

Spojením rozměrů (b) a (c) získáte požadovanou celkovou délku vložky (a)

 

Délka zámkové vložky


Bezpečnostní kování si vyberte v našem eshopu zde


Rozteč můžeme definovat jako vzdálenost mezi středem kliky a středem otáčení vložky, což znázorňuje i první obrázek. Jinými slovy je to také rozměr, který říká, jak daleko je od sebe osa kliky a osa zámku.

Rozteč dveřního kování
 
Nejčastěji se můžeme setkat s roztečí o velikosti 90 mm, což je v dnešní době standardní rozměr.
Také je ale používáno 72 mm a 92 mm.
 
Jak rozteč změřit? Pokud chcete kupovat novou kliku, tak byste měli v prvé řadě vědět, jaký typ kování hledáte, protože od toho se také odvíjí, jestli je nutné rozteč vůbec měřit. · U štítového nebo vchodového kování velikost rozteče musíte znát. · U rozetového kování se rozteč neurčuje, protože si můžete spodní štítek nastavit do takové vzdálenosti, jakou potřebujete.
 
Rozetové kováníŠtítové kování
 
Samotné měření rozteče může probíhat dvěma způsoby:
 
1. Podle typu kliky
Tuto metodu využijeme především v případě, kdy měníme současné dveřní kování za nové. Vždy si
musíme nejdříve pečlivě určit obě osy - tedy osu kliky a osu spodního otvoru pro klíč. A teprve až si
budeme jistí, že máme vše přesně nastaveno, můžeme změřit vzdálenost. Výsledky nemusí být úplně
přesné, ale dají se při výběru použít.
 
2. Podle zadlabacího zámku
Měření podle zadlabacího zámku je přesnější a používá se především v situaci, kdy máme nové dveře. Pokud však nejsme spokojeni s první metodou, můžeme zkusit toto měření také, a to i když máme dveře starší. Postup je pak následující - vysadíme z dveřního křídla zadlabací zámek, zaznačíme si opět obě osy a poté změříme vzdálenost. Tímto zjistíme rozteč a můžeme pořídit tu správnou kliku
 
 
Rozteč dveřního kování
 
PZ - kování na zámkovou vložku
BB - kování na obyčejný klíč
WC - kování pro WC zámek
 

Pyramida bezpečnosti

8.11.2017 17:55:03

Co je pyramida bezpečnosti?

Více

Zabezpečení zbraní a střeliva

22.10.2017 17:44:22

Co si mám pořídit?

Více
Nastavit sestupně

1-10 of 13

Stránka:
 1. 1
 2. 2