Nastavit sestupně

položek: 10

Jak se liší běžné dveře od dveří bezpečnostních? A jak se poznají kvalitní bezpečnostní dveře? Prohlédněte si video a sami si udělejte přehled o tom, jaké jsou možnosti koupě bezpečnostních dveří. Hlavně nenaleťte některým prodejcům, kteří tvrdí, že prodávají bezpečnostní dveře, ale s bezpečností nemají nic společného.

VIDEO: Bezpečnostní dveře SHERLOCK testuje URNa Policie ČR

 

Jak vybrat bezpečnostní dveře?

Vzhled
V případě bytových domů se bezpečnostní dveře často kupují pro celý dům najednou. Pak bývá vnější vzhled všech vstupních dveří stejný, přičemž si každá bytová jednotka může vybrat mezi několika možnostmi provedení vnitřní úpravy.

Bezpečnostní třída
Jedno z nejdůležitějších kritérií dveří je bezpečnostní třída. Označuje výdrž jednotlivých bezpečnostních prvků při případné snaze o jejich překonání zlodějem. „U bezpečnostních dveří jsou nejvýhodnější třídy 3. a 4. Nižší třídy lze relativně jednoduše překonat za pomoci lehkého nářadí a hrubé síly. Vyšší třídy se pak u bytových domů v podstatě nepoužívají, jsou výrazně dražší a využívají se nejčastěji v bankách či armádních objektech

Zámky
Na co by se při výběru dveří nemělo zapomínat je i výběr zámků. Opět je vhodné pořizovat zámek i vložku minimálně 3. bezpečnostní třídy. Výhodou bezpečnostních zámků je nemožnost jejich zkopírování. Pokud si chcete nechat vyrobit nový klíč, musíte předložit kartu klíče. Zabrání se tak výrobě klíče neoprávněné osobě.

Samotný zámek je také vhodné chránit kováním. Kování překrývá zámek a tak ho chrání před útokem zvenčí. Bezpečnostní kování se od klasického liší kvalitou použité oceli a jeho montáž i demontáž je možná pouze zevnitř.

Tepelná a protipožární odolnost
Vchodové bezpečnostní dveře do bytu v panelovém nebo činžovním domě musí být podle zákona bezpečnostní protipožární dveře. Základním údajem je požární odolnost, která určuje dobu, po kterou dokáží dveře odolat ohni či vysokým teplotám. Podle zákona musí dveře odolat požáru minimálně 30 minut. Vyžadujte proto od výrobce bezpečnostních dveří certifikát s označením EI 30 a více.

Neprůzvučnost
Dalším parametrem dveří je zvuková izolace. Bezpečnostní dveře dokážou zabránit až 43dB. Není si ale třeba pořizovat za každou cenu ty nejvíce odizolované dveře. Pro činžovní či panelový dům s hlučným provozem na chodbě je nejčastěji uváděna dostatečná hodnota útlumu 37dB

Cena
Velmi často se vyměňují dveře v celém bytovém domě najednou. Při objednávce většího počtu bezpečnostních dveří totiž dostanete výraznou množstevní slevu. Seriózní firma vám vždy připraví komplexní kalkulaci, kde je zahrnuta cena všech potřebných komponentů.

Chcete-li zvýšit bezpečnost ve vašem domě, neváhejte si nechat od některého ze seriózních prodejců bezpečnostních dveří zpracovat nezávaznou kalkulaci.

Jsme specializovaná firma. Poradíme Vám s výběrem bezpečnostních dveří. Montáž Ostrava a okolí cca 30 km.

 

Při výběru bezpečnostních dveří můžete ušetřit

Pokud chcete investovat do své domácnosti, ale nevíte si rady s výběrem bezpečnostních dveří, mohly by se vám hodit následující tipy.

Paradoxně ušetříte tehdy, když si nevyberte něco podezřele levného. Přibývají zákazníci, kteří si koupili nekvalitní ,,falešné“ bezpečnostní dveře kvůli nízké ceně a pak byli přes ně vykradeni. U mnohých zákazníků bylo možné při uzamčení dveří zatlačit jistící body rukou a tím byly odemčené, při silnějším stlačení bylo možné prohnout tenký plech dveří, dveře prodané jako exteriérové se rosily, rezivěly, srážela se vlhkost a vytvářela plíseň, profukovalo a docházelo k únikům tepla a šíření hluku a byly nefunkční. Jak předejít koupi takových dveří? Vyžádejte si certifikáty, které garantují pro označený model dveří vlastnosti jako bezpečnostní třída, protipožární odolnost, neprůzvučnost a jiné vlastnosti dveří. Když si koupíte certifikované bezpečnostní dveře SHERLOCK® nebo BEDEX, neproděláte na dvojité výměně dveří.

SERVIS A ZÁRUKA

Před koupí dveří si ověřte, jakým způsobem a v jakém rozsahu funguje záruční a pozáruční servis.  

MONTÁŽ A ZÁRUBNĚ

Doporučujeme montovat bezpečnostní dveře do nové bezpečnostní zárubně.

Nabízíme 2 varianty : dveře Sherlock vč. zárubně nebo dveře BEDEX vč. zárubně.

Pokud je pro vás tato varianta finančně nepřijatelná a bezpečnostní dveře si chcete pořídit, nabízíme levnější alternativu montáže bezpečnostní dveří BEDEX do stávající zárubně. Dveře SHERLOCK dodáváme pouze s novou zárubní.

  

Pozor na falešné bezpečnostní dveře

Při výběru a koupi bezpečnostních dveří bychom měli být velmi pozorní a nenechat se zlákat jen výhodnou cenou.

POZOR! Označení výrobku „bezpečnostní dveře“ ještě nemusí znamenat, že dveře jsou skutečně odolné proti vloupání, tato jejich vlastnost podléhá zkoušení a testování v akreditovaných zkušebnách.

Jak ale zjistit, zda jsou dveře opravdu odolné proti vloupání, když dovnitř není vidět? Vyžádejte si předložení certifikátu shody vydaného autorizovanou osobou (tj. oprávněnou zkušebnou). Certifikát musí obsahovat minimálně následující údaje:  označení certifikačního orgánu, evidenční číslo certifikátu, označení výrobce, název výrobku a jeho stručnou charakteristiku, uvedení bezpečnostní třídy podle evropské normy ČSN P ENV 1627, razítko a podpis certifikačního orgánu, datum vystavení dokumentu a jeho platnost. Seriózní prodejce vám tento certifikát poskytne v češtině, pokud testování probíhalo v zahraničí, poskytne vám ho v daném jazyce s ověřeným překladem. Nespokojte se s předložením certifikátu v jazyce, kterému nerozumíte!

Nenechte se nachytat na jiné osvědčení či různé cizojazyčné „doklady“. U bezpečnostních dveří, které byly zkoušeny podle této platné evropské normy ENV 1627 si můžete být jisti, že dveře byly zkoušeny profesionálními zkušebními komisaři, kteří dopředu znají konstrukci, skladbu dveří a možná „slabá místa“, tedy místa nejčastěji napadaná zloději. Právě tato místa byla testována a prověřována na různé statické a dynamické zatížení a také vůči ručně vedeným pokusům o násilné překonání.

Certifikované  bezpečnostní dveře SHERLOCK a BEDEX jsou odolné vůči běžným pokusům o násilné překonání, protože prošly náročným procesem zkoušení a certifikace.

 

Naše nabídka:

 

Bezpečnostní dveře SHERLOCK

 

Bezpečnostní dveře BEDEX

Jak změřit zámkovou vložku?

3.12.2017 16:04:32

Zámkovou vložku si vyberte v našem eshopu zde


Co musíte vědět, abyste určili správnou velikost cylindrické vložky?

  • vzdálenost mezi upevňovacím šroubem cylindrické vložky a vnější hranou kování z vnější strany dveří (b)
  • vzdálenost mezi upevňovacím šroubem cylindrické vložky a vnější hranou kování z vnitřní strany dveří (c)

Spojením rozměrů (b) a (c) získáte požadovanou celkovou délku vložky (a)

 

Délka zámkové vložky

Bezpečnostní kování si vyberte v našem eshopu zde


Rozteč můžeme definovat jako vzdálenost mezi středem kliky a středem otáčení vložky, což znázorňuje i první obrázek. Jinými slovy je to také rozměr, který říká, jak daleko je od sebe osa kliky a osa zámku.

Rozteč dveřního kování
 
Nejčastěji se můžeme setkat s roztečí o velikosti 90 mm, což je v dnešní době standardní rozměr.
Také je ale používáno 72 mm a 92 mm.
 
Jak rozteč změřit? Pokud chcete kupovat novou kliku, tak byste měli v prvé řadě vědět, jaký typ kování hledáte, protože od toho se také odvíjí, jestli je nutné rozteč vůbec měřit. · U štítového nebo vchodového kování velikost rozteče musíte znát. · U rozetového kování se rozteč neurčuje, protože si můžete spodní štítek nastavit do takové vzdálenosti, jakou potřebujete.
 
Rozetové kováníŠtítové kování
 
Samotné měření rozteče může probíhat dvěma způsoby:
 
1. Podle typu kliky
Tuto metodu využijeme především v případě, kdy měníme současné dveřní kování za nové. Vždy si
musíme nejdříve pečlivě určit obě osy - tedy osu kliky a osu spodního otvoru pro klíč. A teprve až si
budeme jistí, že máme vše přesně nastaveno, můžeme změřit vzdálenost. Výsledky nemusí být úplně
přesné, ale dají se při výběru použít.
 
2. Podle zadlabacího zámku
Měření podle zadlabacího zámku je přesnější a používá se především v situaci, kdy máme nové dveře. Pokud však nejsme spokojeni s první metodou, můžeme zkusit toto měření také, a to i když máme dveře starší. Postup je pak následující - vysadíme z dveřního křídla zadlabací zámek, zaznačíme si opět obě osy a poté změříme vzdálenost. Tímto zjistíme rozteč a můžeme pořídit tu správnou kliku
 
 
Rozteč dveřního kování
 
PZ - kování na zámkovou vložku
BB - kování na obyčejný klíč
WC - kování pro WC zámek
 

Pyramida bezpečnosti

8.11.2017 17:55:03

Co je pyramida bezpečnosti?

Více

Zabezpečení zbraní a střeliva

22.10.2017 17:44:22

Co si mám pořídit?

Více

Trezorové zámky

13.10.2017 21:12:28

Jaký zámek si mám vybrat?

Více

Stěnové trezory

20.9.2017 10:22:14

Jak správně zazdít trezor

Více

Zámkové vložky

19.9.2017 22:45:03

Jakou si mám vybrat zámkovou vložku?

Více

Členění trezorů

Více

Jak ukotvit trezor?

19.9.2017 22:34:12

Trezor musí být pevně přikotven ke zdi nebo k podlaze

Více
Nastavit sestupně

položek: 10