Mazadlo na zámkové vložky GEGE 50ml

Mazadlo na zámkové vložky GEGE 50ml
136,00 Kč

Původní cena: 160,00 Kč

Sleva: 15%

Cena vč. DPH 21%
bez DPH

Dostupnost: skladem

136,00 Kč

Původní cena: 160,00 Kč

Sleva: 15%

Popis

Detaily

Vysoce speciální sprej na mazání mazání vložek, zámků a podobného příslušenství. Také na uvolnění "zakousnutých" šroubů, mazání zámků v autě, pojezdových saní v kovo-obráběcích strojích, gravírky a pod. 

Popis:

Mazací sprej GE-GE obsahu 50 ml má pro účinnější dávkování aplikátor, se kterým nanesete sprej i v obtížně dostupných místech. Pro svou speciální vlastnost - nízká hustota - nelepí prach a dostane se i na těsné místa (závity "zakousnutých" šroubů). Toto mazivo má konzistenci extrémně řídkého oleje. V podobných sprejích nižší cenové hladiny se používá silně ředěná vazelína.  Ta po odpaření rozpouštědla nemůže vzlínat a následně se na ní zachytává prach a drobné nečistoty. Mazivo GEGE ve spreji je z ekologických důvodů poháněné propan-butanem. 

Výhody:

Vysoce specializované mazivo, které díky své konzistenci nelepí (nebo jen velmi omezeně) prachové částice.
Oproti mazání zámkových vložek grafitem má sprej výhodu při samotném servisu vložek - mazivo snadno pronikne tam, kam se grafit nedostane - např. na zadní stavítka.
Lze jej použít i na promazání vnitřku zadlabacích zámků (po stisknutí střelky).
Sprej působí jako prevence proti vnikání vody a zamrzání.
Toto mazivo je možné použít i na již zablokované zámkové vložky, kde se mazivo svou vzlínavostí dostane po určitém čase i na suchá místa bez maziva, čímž odblokuje nemazanou vložku - pokud nebyla mechanicky poškozena. Na toto se grafitový prášek použít nedá.

Nevýhody / omezení:

Není vhodný pro mazání vnitřku elektrických a elektromechanických zámků, mohlo by dojít poškození elektrických částí.